تبلیغات
"دانشنامه عمومی پارسیان" - "راهنمای دانشنامه عمومی پارسیان و پاسخ به سوالات متداول شما"
"دانشنامه عمومی پارسیان"
(آن چیز كه تو میخواهی، اینجاست!)
بسم الله الرحمن الرحیم

به دانشنامه عمومی پارسیان خوش آمدید.
دانشنامه عمومی پارسیان پاسخگوی احتیاجات شماست.

حد علم بی پایان است.پس، یادگیری اش بیش از حد نیاز، بیهوده و سهل انگاری در یادگیری اش، فرار از واقعیت است.
سید آرش حسینی
والسلام


توجه توجه توجه

"بسمه ای تعالی"

- بعضا دیده شده است كه بعضی از میهمان های این دانشنامه از بخش نظرات یك مطلب،
برای ارسال سوالات شخصی ویا غیر شخصی و یا علمی و یا برای انتقادات كلی مربوط به غیر از آن مطلب و یا برای خبر دادن مطلبی و یا درخواست تبادل لینك استفاده كرده اند!
برای اینگونه ارسال ها باید از بخش تماس با ما و یا ارسال پیام به ایمیل مدیر استفاده كنید.
خواهشمند است از قسمت نظرات و دیدگاه های یك مطلب برای ارسال دیدگاه ها و نظرات و انتقادات خود درباره همان مطلب استفاده كنید.
به سوالاتی كه در بخش نظرات مطرح می شود پاسخ داده نمی شود!

- لطفا برای جلوگیری از اتلاف وقت و تكراری نشدن سوالات، قبل از پرسیدن سوالات خود
"،اگر علمی و مربوط به یكی از موضوعات دانشنامه بود، اول در بین مطالب و با استفاده از جستجوی دانشنامه به دنبال آن بگردید و اگر پاسخ سوالتان را پیدا نكردید آنگاه سوال خود را در بخش تماس با ما مطرح كنید.
و اگر سوالات دیگری بود اول سوالات خود را در بخش ‹‹راهنمای پارسیان و پاسخ به سوالات متداول شما›› جستجو كنید و اگر آن جا نبود سپس سوال خود را مطرح فرمایید."باتشكر

"بسم الله الرحمن الرحیم"

راهنمای دانشنامه پارسیان و پاسخ به سوالات متداول شما

دانشنامه پارسیان چیست؟

دانشنامه پارسیان یك دانشنامه عمومی برای تمامی مردم جهان است. كه سعی برآن دارد كه تا جایی كه تلاش دارد مطالب بیشتری را در خود بگنجاند. این دانشنامه برای باز ترشدن دید شما نسبت به موضوعات میباشد.

دانشنامه پارسیان هركاری را برای راحتی استفاده شما از خود كرده ، و خواهد كرد.

سرعت لود این پایگاه:

وبلاگ پارسیان سعی نموده است تا با استفاده كم تر از تگ های دایو(Div) در كد های قالب اش و استفاده از تصاویر در قسمت های ادامه مطلب نه در صفحه اصلی وبلاگ و استفاده نكردن از لوگوی اصلی و بزرگ خود و استفاده از تصویر ساده در صفحه اصلی سرعت لود این دانشنامه را بالا ببرد.

اما متاسفانه تبلیغات و لوگوی دوستان را نمی توانیم حذف نماییم.

راه های ارتباط با مدیران و نویسندگان این پایگاه:

این دانشنامه برای سهولت ارتباط شما با مدیران و نویسندگان این وبلاگ دست به ساخت سه راه ارتباطی برای ارتباط شما با ما زده است كه در زیر به آنها می پردازیم:

1 نظرات و دیدگاه ها: این گزینه در زیر هر مطلب قرار دارد. پیشنهاد می شود از این قسمت فقط و فقط برای نظر دادن درباره مطلب مورد نظر استفاده كنید. معمولا به سوالات  و خواسته هایی كه در این قسمت داده می شوند پاسخ داده نخواهد شد. توجه داشته باشید كه این قسمت برای انتقادات و دیدگاه های شما درباره مطلب مذكور است. پاسخ نظرات شما در زیر همان نظر قرار خواهد گرفت.

2 تماس باما(ارسال پیام به ما): این نوع پیام ها توسط مدیر اصلی دانشنامه و در قسمت مدیریت لاگ دیده خواهد شد. این قسمت برای سوالات شما و خواسته های شما درخواست های تبادل لینك یا لوگو ویا انتقاداتی كه مربوط به كل پایگاه یا ظاهر آن می شود، می باشد. این بخش در نوار سیاه رنگ بالای صفحه هات قرار دارد. با عنوان تماس باما.

3 ارسال پیام به ایمیل مدیر: این بخش در پایین ترین قسمت صفحه ها قرار دارد كه شامل یك فرم می شود كه باید در آن متن خود و نام و ایمیل خود را بزنید. این قسمت معمولا برای پیام های خیلی خیلی مهم است. كه یا شخصی اند یا مطالب مهمی را به همراه دارند و یا از طرف دوستان نزدیك اند.

كپی برداری از مطالب دانشنامه:

همانطور كه می دانید تمامی وب ها از كپی برداری از مطالبشان متنفر اند اما دانشنامه عمومی پارسیان برای كپی برداری از دانشنامه كه به دلیل وجود كد های مخصوصی در كد های قالبش كپی برداری از مطالب آن غیرممكن می شود، دوراه را پیش روی شما می گذارد كه در زیر به آنها می پردازیم:

1 تبادل لینك كنندگان:

تمامی وب هایی كه با ما تبادل لینك كرده اند می توانند مطالب این دانشنامه را كپی برداری كنند.

2 نویسندگان:

نویسندگان و مدیران وبلاگ از دیگر كسانی هستند كه می توانند از وبلاگ كپی برداری كنند.

نحوه استفاده از مطالب برای دو گروه زیر: برای اینكار تنها لازم است فرد مورد نظر به وسیله یك راه ارتباطی (مثلا ارسال پیام یا ایمیل) به مدیر اصلی وبلاگ از او مطلب معینی را بخواهد. بعد از آن مدیر كه دارای وبلاگ دیگری در بلاگفا می باشد آدرس صفحه مورد نظر را كه دارای قفل صفحه هم نیست به فرد می دهد. آن وبلاگ مذكور تنها مكانیست كه مطالب درخواستی از این دوگروه در آن به صورت آزاد اما با رمز قرار می گیرند! برای باز كردن قفل نیز مدیر وبلاگ رمز بازگشا را به درخواست كننده درهنگام دادن آدرس مشخص می دهد. تنها لازم است كه فرد حد اكثر 24 ساعت صبر كند تا مطلبش در وبلاگ بلاگفای مذكور آماده و آدرس و رمزش به او داده شود. كه این مطلب هم بعد مدتی برای اینكه جای كمتری بگیرد حذف می شود.

تبادل لینك و تبادل لوگو:

این دانشنامه حاضر با تبادل لوگو و تبادل لینك دوطرفه میباشد به شرط اینكه این پایگاه با پایگاه شما ربطی داشته و همچنین وب شما كاربر پسند و دارای مطالب بروز و معتبر باشد. اما پایین بودن بازدیدكنندگان وبلاگ شما ایرادی نخواهد داشت. این دانشنامه با تمامی وب های تازه كار نیز تبادل لینك  می كند. تنها شما لازم است لینك مارا در پیوند های خود با نام "دانشنامه عمومی پارسیان" و در صورت داشتن قسمت توضیحات "دانشنامه عمومی و جامع پارسیان حاوی تمامی مطالب مورد نیاز شما" را قرار دهید. سپس به ما خبر دهید ما نیز اعمالی كه شما از ما می خواهید را نجام می دهیم.

برای تبادل لوگو هم باید كد لوگوی مارا(كه لینك دانلود آن در نوار سمت چپ و واقع در قسمت تبادل لینك و لوگو قرار دارد) درهرجای وب خود قرار دهید. سپس طبق رویه جاری به ما خبر داده ما نیز كد لوگوی شما را در قسمت لوگوی دوستان قرار می دهیم.

لینك دوستان شما در كجای صفحه است؟:

شاید از خود پرسیده باشید قسمت لینك دوستان این دانشنامه كجاست؟ آیا ندارد؟

اما نه. دارد. قسمت لینك دوستان ما در پایین صفحه و مطالب است. كه شما میتوانید برای دیدنش بر روی گزینه لینك دوستان در نوار سیاه بالای صفحه هم كلیك كنید تا سریعا به پایین صفحه منتقل شوید.

چگونه می توانم یكی از نویسندگان این دانشنامه باشم؟ :

دانشنامه عمومی پارسیان مكانی عمومی برای همه مردم دنیا می باشد. این دانشنامه از تمامی علم جویان و     علم دانان سراسر ایران و كسانی كه دارای اطلاعات عمومی هستند، استقبال می كند.

هركسی بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای می تواند یكی از نویسندگان مطالب در این دانشنامه و از نویسندگان یا مدیران آن باشد.

كسانی كه یكی از نویسندگان یا مدیران این دانشنامه می شوند می توانند از قابلیت های بی شمار این دانشنامه استفاده كنند كه از این امكانات افراد و میهمان های عادی دانشنامه نمی توانند استفاده كنند! از جمله كپی برداری از تمامی مطالب دانشنامه.

برای اینكار كافیست: از یكی از دو راه اصلی ارتباطی باما كه مربوط به پیام های مهم می شود(یعنی قسمت های تماس با ما و یا ارسال پیام به ایمیل مدیر) پیامی به مدیر اصلی دانشنامه ارسال نماید، و درآن این موضوع را درمیان بگذارد، این فرد حتما باید علاقه خود به انواع مطالب (مثلا مطالب علمی یا اینترنتی یا هردو و یا غیره)سپس میزان اطلاعات عمومی (سطح دانش) سپس مطالب كه در آنها تخصص دارد را درمیان بگذارد.

قابل توجه است كه نویسنده شدن استفاده از نام اصلی خود را داراست و بهتر است كه نام اصلی و درست خود را به مدیر دانشنامه بگوید. (اما برای پنهان ماندن نام اصلی خود از میهمان ها و دیگر نویسندگان می تواند نام دیگری را برای نمایش به آنها به مدیر اصلی دانشنامه معرفی كند)

لازم به ذكر است كه فرد باید حتما آدرس ایمیل خود را نیز برای مدیر اصلی فاش كند.

سپس باقی كار به او از طریق ایمیل ارسال خواهد شد و اورا درجریان خواهیم گذاشت.

قالب این دانشنامه از كجا تهیه شده است؟ :

قالب این دانشنامه برای سایت بلاگ اسكین می باشد كه لینك آن در پایین قسمت آخرین مطالب قرار دارد.

من می توانم مطالب شما را بگیرم اما برای كپی برداری تنها می توانم از میانبر كیبرد(صفحه كلید) استفاده كنم و كلیك راست نمی توانم بكنم! چرا؟ :

به حتمال زیاد شما از مرورگر اپرا استفاده می نمایید.

مجهز ترین مرورگر وب دنیا مرورگر اپرا می باشد كه در بین امكانات خود این امكان را به كاربر خود می دهد كه به راحتی از نوشته های هر سایت های وبلاگی كپی برداری كند! و قفل های صفحه و كد های جاوای مخالف این عمل را بشكند. اما این امكان با این مرورگر وجود ندارد كه كد منع كلیك راست در صفحه وب را نیز از سر راه كاربر  بردارد.

من به شما استفاده از همان مرورگر اپرا را پیشنهاد می كنم.

دانشنامه پارسیان یكی از طرفداران مرورگرهای اپرا و سفری (یا سافاری) و موزیلا می باشد.

من با این دانشنامه تبادل لینك كرده ام اما هرچه می گردم لینك خود را در قسمت لینك دوستان در این دانشنامه پیدا نمی كنم! چرا؟ :

لینك دوستان همانطور كه از اسمش پیداست برای كسانی است كه مدت زیادی است كه با این دانشنامه تبادل لینك كرده اند و یا از دوستان خاص این دانشنامه هستند یا از حامیان آنند ویا...

وب هایی كه به تازگی با این دانشنامه تبادل لینك كرده اند ، لینكشان در قسمت لینكدونی (لینك های روزانه) قرار می گیرد و پس از مدتی در (شاید زیاد شاید كم) قسمت لینك دوستان قرار می گیرند.

آیا شده است كه این دانشنامه از وب ها و سایت های دیگر نیز كپی برداری كند؟

همانطور كه از نام این پایگاه معلوم می شود(نام این پایگاه اینترنتی: دانشنامه پارسیان) این وب یك دانشنامه عمومی است. این دانشنامه تمامی سعی خود را كرده است كه مطالبی كه در صفحات خود به نمایش می گزارد همگی قانونی و معتبر و از همه مهم تر از خود باشد. اما این دانشنامه از دیگر وب ها نیز كپی برداری كرده و میكند! اما اینكار را بارعایت قوانین و خواست وب مستر و مدیر آن وب انجام می دهد.

یعنی اگر وبلاگی گفته كپی برداری از این وبلاگ تنها با ذكر منبع مجاز است، پس این دانشنامه هم اگر از این وبلاگ كپی برداریی كرده باشد نام منبع راهم در زیر آن ذكر می كند!

سرچ و جستجوگر دانشنامه شما مشكل دارد. ودرست جست و جو نمی كند و گاهی اوقات چیزی پیدا نمی كند! چرا؟

نخیر این سرچر هیچ مشكلی ندارد! درواقع این جستجو گر برای خود گوگل است كه ما در این وبلاگ آن را قرار داده ایم!

این جستجو گر براساس كلمات و جملات است و جملات و كلماتی كه شما می نویسید باید تنها در دو قسمت عنوان مطلب یا در قسمت برچسب های آن مطلب و یا در قسمت طبقه بندی آن مطلب وجود داشته باشد.

جا و نحوه ذكر منبع

ما هر مطلبی را كه كپی برداری می كنیم در پستی كه از آن مطلب كپی شده استفاده كرده ایم. در دومكان آن منبع را ذكر می كنیم.

1 در متن اولیه و قبل از ورود به قسمت ادامه مطلب:

در این قسمت ما تنها نام وبی كه از آن كپی برداری كرده ایم را بدون اینكه به صورت لینك باشد یا دركنار آن آدرسش گذاشته شده باشد، قرار می دهیم. مثلا می نویسیم: منبع این مطلب "وبلاگ لردهای سبز" می باشد.

2 در بخش منابع،مطالب و وب های مرتبط:

در قسمت پایین هر پست یا همان مطلب یك قسمت به نام منابع ، مطالب و وب های مرتبط وجود دارد كه اگر ما هنگام ارسال آن پست در این قسمت چیزی بنویسیم، تنها در صورت انجام اینكار این قسمت در دانشنامه و در پایین آن مطلب نمایان می شود.

و در این قسمت وبلاگ ها و سایت های مرتبط و مطالبی كه در همین دانشنامه هستند و با این مطلب ارتباط دقیقی دارند و منبع یا منابعی كه ما از آنها نیز كپی برداری كرده ایم را به صورت لینك قرار می دهیم.

اگر مطلب مورد نظر دارای منبعی باشد حتما در این قسمت به شكل ‹‹منبع:(Name)›› لینكی قرار می دهیم و در قسمت نام(Name) نام منبع را می نویسیم.

قابل ذكر است كه یك مطلب ممكن است چند منبع داشته باشد.

اگر سوال دیگری داشتید می توانید از طریق تماس باما یا ارسال پیام به ایمیل مدیر اقدام نمایید.

اگر سوالات شما خوب و كاربردی باشد در این قسمت نیز با پاسخ نمایش داده میشود.

با آرزوی خوشبختی و سربلندی

سید آرش حسینی

والسلام

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما از چه آنتی ویروسی استفاده می كنید؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
لوگوی دوستان
مكانی است كه درآن لوگوی وبلاگ ها و سایت هایی كه باما تبادل لوگو كرده اند قرار می گیرد.

تبادل لینك و لوگو
بسم الله الرحمن الرحیم

لطفا برای تبادل لوگو یا لینك با این دانشنامه به بخش
راهنمای پارسیان و پاسخ به سوالات متداول
رجوع كنید.

كد لوگوی ما در یك فایل 1 كیلو بایتی قرار دارد .كه در یك فایل نوت بد می باشد.
دانلود حداكثر 10 ثانیه طول خواهد كشید. دانلود كنید

لوگوی ما


دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار