تبلیغات
"دانشنامه عمومی پارسیان" - تمام اطلاعات درباره مروگرقدرتمنداپرا
"دانشنامه عمومی پارسیان"
(آن چیز كه تو میخواهی، اینجاست!)
بسم الله الرحمن الرحیم

به دانشنامه عمومی پارسیان خوش آمدید.
دانشنامه عمومی پارسیان پاسخگوی احتیاجات شماست.

حد علم بی پایان است.پس، یادگیری اش بیش از حد نیاز، بیهوده و سهل انگاری در یادگیری اش، فرار از واقعیت است.
سید آرش حسینی
والسلام


توجه توجه توجه

"بسمه ای تعالی"

- بعضا دیده شده است كه بعضی از میهمان های این دانشنامه از بخش نظرات یك مطلب،
برای ارسال سوالات شخصی ویا غیر شخصی و یا علمی و یا برای انتقادات كلی مربوط به غیر از آن مطلب و یا برای خبر دادن مطلبی و یا درخواست تبادل لینك استفاده كرده اند!
برای اینگونه ارسال ها باید از بخش تماس با ما و یا ارسال پیام به ایمیل مدیر استفاده كنید.
خواهشمند است از قسمت نظرات و دیدگاه های یك مطلب برای ارسال دیدگاه ها و نظرات و انتقادات خود درباره همان مطلب استفاده كنید.
به سوالاتی كه در بخش نظرات مطرح می شود پاسخ داده نمی شود!

- لطفا برای جلوگیری از اتلاف وقت و تكراری نشدن سوالات، قبل از پرسیدن سوالات خود
"،اگر علمی و مربوط به یكی از موضوعات دانشنامه بود، اول در بین مطالب و با استفاده از جستجوی دانشنامه به دنبال آن بگردید و اگر پاسخ سوالتان را پیدا نكردید آنگاه سوال خود را در بخش تماس با ما مطرح كنید.
و اگر سوالات دیگری بود اول سوالات خود را در بخش ‹‹راهنمای پارسیان و پاسخ به سوالات متداول شما›› جستجو كنید و اگر آن جا نبود سپس سوال خود را مطرح فرمایید."باتشكر

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 1389/09/28

باسلام اگرمدتی است دربدر بدنبال یک مروگر خوب می گردید وازمروگرهای اینترنت اکسپلورر وموزیلا فایرفکس خسته شدید

ونمی دانید چه مروگری را انتخاب کنید من به شما اپرا یا سافاری را پیشنهاد می کنم که به نظر من اپرا بهتراست.

برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

به نام خدا

این هم اپرا سرور مروگرها

این مرورگر از مرورگر هایی با حجم كم سرعت بالا، پرقدرت، مجهزترین ، با امكانات بالا می باشد. كه در تمامی سیستم عامل های ویندوز و مك و غیره نصب میشود. و احتیاج به چیز زیادی ندارد.

1-      تاریخچه:

اپرا از بزرگترین شرکت های تولید کننده مرورگر در دنیا است هدف وکار اصلی این شرکت بزرگ آمریکایی ساخت مرورگر برتر وسریع وقدرتمند است این شرکت از سال 1996شروع به کار کرده و امروز بزرگترین تولید کنند مرورگر دنیاست این مرورگر تا سال 2008 نقشی در مرورگرهای دنیا نداشت و مرورگرهای آن پیش پا افتاده وابتدایی بود اما درسال 2008 مرورگر Opera 7.34 باعث تعجب کاربران خود شد به طوری که مصرف کننده های اپرا 25% افزایش یافتند این نسخه اپرا یک شاهکار در حوزه www بود والبته هنوز هم مرورگر هایی چون IE  وموزیلا در دنیا

پرطرفدار ترند ودلیل آن نبودن تبلیغات و نسخه های اپرا در آسیا و بخش هایی از اروپا تا سال 2010 بود.

2-      معرفی کامل مروگر اپرا:

A.     امکانات :

اپرا دارای نواری در سمت چپ است(مکان این نوار وتمام نوارهای دیگر موجود در اپرا را می توان تغییر داد)

که دارای آیکونهای مربوط به صفحات یاداشت ، صفحه دانلود ها، صفحه لینک ها(لینک هایی که تابه حال برروی آن کلیک کردید) ، صفحه بوک مارک ، صفحه مربوط به سرچ( انواع جستوجوگر های اینترنتی مثل گوگل)، نصب ها(مربوط به برنامه ها می شود)، صفحه اینفو(تمام اطلاعات درباره صفحه پیش روی شما )،صفحه ویندوز(شما دراین صفحه می توانید اطلاعات صفحات وپنجره های باز شده وتب هارا مطالعه کنید)، صفحه هیستوری(صفحاتی که تا به امروز باز کرده اید.).

این مروگر در پایین دارای نواری می باشد که اگر آن را دست کاری نکرده باشید دارای این آیکون هاست : 1آیکون توربو درسمت چپ= این آیکون گزینه ای است که اگر بر آن کلیک کنید یا آن را در حالت اتوماتیک بگذارید تا در مواقع لازم فعال شود سرعت مرور واینترنت شما را چندین برابر می کند و درعوض کمی از گرافیک عکس ها وعناصر انیمیشنی وگرافیکی کم می کند وممکن است سرعت جستوجوی شما را به 15 برابر برساند وچندبرابر شدن سرعت اینترنت شما را

     درکنار همین آیکون نشان می دهد.

2 آیکون فیت درسمت راست=  گاهی اوقات دیده اید که درهر مروگری صفحه وتب شما به هم ریخته ونا منظم است دارای عکس ها وکادرهایی دارای اندازه نامناسب(حالا از هرجهتی شما به نظرتان می آید) وهمینطور اینکه این عکس ها ونوشته ها برروی هم اند و کادرها ناقص اند یا درصفحه جا نمی شوند باکلید برروی این گزینه خودبه خود صفحه درست وبه اصطلاح فیت  می شود.

3گزینه زوم برای بزرگتر کردن ویا کوچک تر کردن.

4یک آیکون مخصوص  که درآن گزینه های نو ایمیج برای اینکه تمام عکس های صفحه وب غیر فعال شوند چکد ایمیج برای اینکه فقت بعضی عکس ها نمایش داده شوند وگزینه ی شو ایمیج برای نشان دادن تمام عکس ها وعناصر گرافیکی.

 

درقسمت بالایی اپرا منوی تولبار است که همه مرورگرها دارند ودرپایین آن منوی دیگری که پهنای بیشتری دارد وجود دارد که درآن گزینه های اپن سیو فیند(جستو وجو) هوم (خانه) وگزینه هایی برای تغییرتب ها وصفحات مانند نشان دادن تمام تب ها دریک تب ویک صفحه ویا تبدیل هر تب به یک پنجره وغیره وجود دارد.

درپایین آن منوی تبهاست که درآن تب ها وصفحات قرار می گیرند

ودرپایین آن جای آدرس سایت یا وبلاگ ومنوی جستوجوی کنارآن قراردارد.

درهمان قسمت گزینه های فلش مانند برای برگشت به عقب وجلو رفتن به اولین صفحه ی انتخابی امروز وآخرین صفحه انتخابی امروز وعکس خانه(هوم) وعکس یک فلش گرد شده وخم شده برای جستوجوی مجدد ودرصورت درحال جستوجو به ضربدر تبدیل می شود که درصورت انتخاب جستوجو لقو می شود.

اما درکناراین آیکون ها یک آیکون باعکس کلید نشان داده می شودکه عکس کلید است باید بدانید هنگامی که شما درصفحات جستوجو می کنید اگربه صفحه ای با پسورد روبه رو شوید وپسورد خود را درآن بزنید پیغامی ظاهر می شود که می گوید این پسورد سیو و ذخیره شود یا خیر با کلید برروی ذخیره این پسورد سیو می شوددر حافظه مرورگر وهر وقت شما وارد صفحه ای به این آدرس شوید یعنی هروفت شما وارد این صفحه شوید (فرقی نمی کند که صفحه یا جای نوشتن پسورد تغییر کند) عکس وآیکون کلید بالای صفحه فعال می شود که اگه آن را کلید کنید پسورد شما که قبلا نوشته بودید نوشته واگر کلیدی برای تایید بود آن کلید کلیک می شود واگرشما دراین صفحه تابه حال چند پسورد زده باشید یا درآن صفحه درقسمت های مختلفی پسورد زده باشید هنگام انتخاب این آیکون صفحه باز می شود که می توانید انتخاب لازم را بکنید.

منوی دیگر مورد نظری که درپایین آن قرار دارد برای مدیریت بر ایمیل است ودرحالت عادی وجود ندارد وشما می توانید آن را در تنظیمات ساده اپرا که درنسخه های جدید آن فارسی دارد واپرا را به صورت فارسی دراختیار شما می گزارد فعال کنید ودرهرجای این مرورگر که خواستید بگزارید ووقتی وارد ایمیل خود می شوید از این منو برای کارخود استفاده کنید.

توجه داشته باشید شما درتنظیمات مروگر اپرا می توانید چندین منوی دیگر به آن اضافه کنید ویا آنها را حذف کنید ویا

هزاران آیکون مانند(آیکون هایی برای نمایش سرعت واقعی اتصال شما به اینترنت وجستوجوی شما به نمایش مقدار متن بارگزاری شده ولود شده وتعداد عکس های صفحه وتعداد لود شده های آنها مقدار کلی واندازه کلی بارگزاری شده درصفحه

آیکون نمایش ساعت اضافه کردن هرگزینه ای که درمنوی تولبار ودرقسمت ادیت تولس فایل وغیره وجود دارد به عنوان آیکون مانند اضافه کردن آیکون فول اسکرین(تمام صفحه) اضافه کردن بوکمارک ویا سایت هایی که تابه حال زیاد به آنها رفته ایدوهزاران آیکون کمکی دیگر برای شما.

شما می توانید همچنین رنگ مرورگر خود را عوض کنید.

توجه کنید دراین مروگر می توانید برای خود انتخاب کنید که تبلیغات اینترنتی وتبلیغات درصفحات اینترنت را ببینید یا نه یا اینکه کدام گروه از تبلیغات را می خواهید ببینید ومیتوانید تبلیغات را از صفحات وب خود حذف کنید ویا اینکه از مروگر بخواهید دیگرهیچ تبلیغاتی را درصفحات خود نشان ندهد واز دست آنها راحت شوید واین باعث سریع تر شدن کارشما می شود.

B.     قدرت وسرعت وامکانات دانلودوغیره:

مروگر اپرا دارای صفحه ای مختص به دانلود است بهتراست بدانید این مرورگرمانند مروگرهای هنگام دیسکانکت وقطع سیم یا خاموش شدن کامپیوتر ویا رفتن برق دانلود را قطع نمی کند وتا جایی که دانلود شده آنرا نگه می دارد

واگر شما فیلم یا موسیقی دانلود کنید می توانید درحین دانلود تا جایی که دانلود شده آنرا نگاه کنید این مرورگر دارای قدرتی است که می تواند چندین دانلود را دریک زمان انجام دهد.

این مروگر گزینه ای دارد که سرعت واقعی شما دراینترنت را نشان می دهد وهمچنین این مروگر می تواند بیش از 20 صفحه وب را درآن واحد بازکند ودرواقع سرعت شما را دربین صفحات وب تقسیم می کند وبااین کار می تواند درآنواحد بیش از 20 صفحه را با یک سرعت باز کند.(این کار برای دانلود ها هم انجام می شود واگر شما درآن واحد

چند دانلود کنید وهمراه آن درحال بازکردن چند صفحه نیز باشید این مروگر سرعت مودم شما را بین این دانلود ها وصفحات تقسیم می کندتا همه دارای سرعت یکسان باشند.)

این مروگر دارای حافظه عالی است صفحاتی که شما تاکنون باز کردید را کامل حفظ می کند (درحافظه) واگر دفعه بعد به آن صفحه بروید (مروگر تشخیص میدهد که آیا این صفحه وب از دفعه قبل تا به حال تغییر کرده یا نه واگر تغییر نکرده بود):آن را از حافظه خود لود می کند وبا این ترتیب شما می توانید صفحات خود را حتی درحال دیسکانکت نیز مشاهده کنید این مروگر به شما اجازه می دهد که تا 10 صفحه قبلی که تا ساعت قبل مرور کردید را با استفاده از گزینه بک((Back دوباره مرور کنید.

این مروگر سعی کرده است تا از سرعت اینترنت شما بهترین وبیشترین مصرف را ببرد وبااستفاده ازاین روش(اول متن صفحه لود می شود سپس صفحه به شما نمایان می گردد سپس عکس ها به ترتیب از عکس های بالای صفحه تا پایین صفحه لود می شوند ونحوه لود کردن عکس هاهم اینچنین است اول عکس هارا به چند قسمت از بالا به پایین تقسیم می کند وبه صورت قسمت قسمت آنها را دانلود می کند)سرعت کار خود را چند برابر کرده است همچنین اپرا دارای آیکونی است که شما می توانید آن را از طریق تنظیمات آن برروی یکی از منوهای اپرا بیاورید این آیکون

دارای سه گزینه است یک گزینه برای پخش ونشان دادن کامل یکی برای نشان دادن آنهایی که سبک هستند وکم حجم اند ویک گزینه برای اینکه هیچ کدام از عکس های صفحات نشان داده نشوند با استفاده از این گزینه ها اگر مایل نیستید که عکس های وبها را ببینید می توانید خیال خود را راحت کنید وسرعت خود را چند برابر.

همچنین اپرا سرعت بالایی در سیو وذخیره صفحات دارد ومی تواند در1یا2 ثانیه پرحجم ترین صفحات اینترنت را ذخیره کند اما ذخیره کردن آن مانند ذخیره کردن صفحات مانند اینترنت اکسپلورر نیست بلکه صفحات به صورت کامل وبدون نقص ذخیر می شوند.

اما مهمترین موضوع این است که باید به آن توجه کنید توجه کرده اید بسیاری از وبلاگ ها وسایت ها برای حفاظت از مطالب وعکس های خود برروی آنها قفل می گزارند تا کسی نتواند برروی آنها کلید یا راست کلید کند ویا نتواند آنها را بگیرد یا آنها ار سلکت کند.

اپرا این قفل هارا حالا از هرنوع که باشد باز میکند وشما درواقع بادست آزاد می توانید دراینترنت گردش کنیدوجالب اینجاست که اپرا حجم زیادی ندارد ودررایانه هایی بارم 256 وگرافیک 32 هم کار می کند وسرعت کامپیوتر شما را پایین نمی آورد.

این مرورگر دارای امنیت بالایی است بصورتی که هیچ هکری نمی تواندبه صفحات یا مطالب سیو شده در صفحه یاداشت آن یا صفحه مربوط به قفل هایی که تابه حال استفاده شده ویا به هیستوری وکوکی های آن دست پیدا کند.

امکانات چت وایمیل اپرا

همانطور که میدانید اپرا  دارای امکانات چت وایمیل می باشد شاید شنیده باشید که افرادی با استفاده از نرم افزارهایی مانند اتلوک ایمیل خود را به ویندوز ورایانه خود آورده باشند واز برنامه مورد نظر پیام های خود را ارسال می کنند و یا پیام های خود را دریافت می کنند اپرا نیز دارای چنین امکناتی است شما می توانید بااستفاده از اپرا ایمیل خود را به رایانه خود بیاورید ویا از امکانات چت اپرا استفاده کنید. اما متاسفانه استفاده از آن برای یاهو با كمی خرج امكان پذیر است و انجام آن با جیمیل هم با كمی درد سر همراه است و به دلیل خطوط ضعیف ایران ممكن نیست.

این مروگر هیچ قفل یا کرکی ندارد ودرحال حاضر فری است (مجانی).

والسلام 
طبقه بندی و موضوع: اینترنتی ، 
برچسب ها: بهترین مرورگر اینترنتی، بهترین مرورگر وب، بهترین بروزر، مرورگر مجانی، مرورگر اینترنت سریع، مرورگر مجهز، مرورگر ساده، مرورگر اینترنت قوی، مرورگر اینترنت ساده، مرورگر وب مجهز، مرورگر وب سریع، مرورگر سریع، قویترین مرورگر، قویترین مرورگر اینترنت، سریعترین مرورگر اینترنت، مجهز ترین مرورگر اینترنت، مرورگر اینترنت خوب، مرورگر خوب، دانلود آسان، دانلود سریع، دانلود راحت، دانلودر سریع، دانلودر قوی، تمامی اطلاعات درباره قویترین مرورگر دنیا، قویترین مرورگر دنیا، مرورگر مشهور، مشهور ترین مرورگر، سرعت بینهایت، اطلاعات مرورگر، اطلاعات مرورگر اپرا، همه چیز درباره اپرا، همه چیز درباره بهترین مرورگر، مرورگر اینترنت سبك، مرورگر سبك، سبك ترین مرورگر، مرورگر خوب اپرا،
نویسنده سید آرش حسینی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما از چه آنتی ویروسی استفاده می كنید؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
لوگوی دوستان
مكانی است كه درآن لوگوی وبلاگ ها و سایت هایی كه باما تبادل لوگو كرده اند قرار می گیرد.

تبادل لینك و لوگو
بسم الله الرحمن الرحیم

لطفا برای تبادل لوگو یا لینك با این دانشنامه به بخش
راهنمای پارسیان و پاسخ به سوالات متداول
رجوع كنید.

كد لوگوی ما در یك فایل 1 كیلو بایتی قرار دارد .كه در یك فایل نوت بد می باشد.
دانلود حداكثر 10 ثانیه طول خواهد كشید. دانلود كنید

لوگوی ما


دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار