تبلیغات
"دانشنامه عمومی پارسیان" - تمام اطلاعات درباره عقیق
"دانشنامه عمومی پارسیان"
(آن چیز كه تو میخواهی، اینجاست!)
بسم الله الرحمن الرحیم

به دانشنامه عمومی پارسیان خوش آمدید.
دانشنامه عمومی پارسیان پاسخگوی احتیاجات شماست.

حد علم بی پایان است.پس، یادگیری اش بیش از حد نیاز، بیهوده و سهل انگاری در یادگیری اش، فرار از واقعیت است.
سید آرش حسینی
والسلام


توجه توجه توجه

"بسمه ای تعالی"

- بعضا دیده شده است كه بعضی از میهمان های این دانشنامه از بخش نظرات یك مطلب،
برای ارسال سوالات شخصی ویا غیر شخصی و یا علمی و یا برای انتقادات كلی مربوط به غیر از آن مطلب و یا برای خبر دادن مطلبی و یا درخواست تبادل لینك استفاده كرده اند!
برای اینگونه ارسال ها باید از بخش تماس با ما و یا ارسال پیام به ایمیل مدیر استفاده كنید.
خواهشمند است از قسمت نظرات و دیدگاه های یك مطلب برای ارسال دیدگاه ها و نظرات و انتقادات خود درباره همان مطلب استفاده كنید.
به سوالاتی كه در بخش نظرات مطرح می شود پاسخ داده نمی شود!

- لطفا برای جلوگیری از اتلاف وقت و تكراری نشدن سوالات، قبل از پرسیدن سوالات خود
"،اگر علمی و مربوط به یكی از موضوعات دانشنامه بود، اول در بین مطالب و با استفاده از جستجوی دانشنامه به دنبال آن بگردید و اگر پاسخ سوالتان را پیدا نكردید آنگاه سوال خود را در بخش تماس با ما مطرح كنید.
و اگر سوالات دیگری بود اول سوالات خود را در بخش ‹‹راهنمای پارسیان و پاسخ به سوالات متداول شما›› جستجو كنید و اگر آن جا نبود سپس سوال خود را مطرح فرمایید."باتشكر

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 1389/10/5

باسلام به دوستان عزیز شاید خیلی ها به دنبال یک انگشتر عقیق اصل می گردند که تا به امروز پیدا نکرده باشند اما امروز با آمده ایم تا به شما عقیق اصل ومشخصات آن را معرفی کنیم ودرباره عقیق وخواص آن به شما کمی توضیح دهیم اگر موافقید با ذکر یک صلوات به ادامه مطلب بروید.

بسم الله الرحمن الرحیم

مشخصات عقیق اصل وتاریخچه آن

واژه عقیق از اسم رودخانه ای به نام آگات در شبه جزیزه سیسیل مشتق شده. احتملاً از بستر این رودخانه در ایام قدیم قلوه سنگ های عقیق به دست می آمده است. عقیق از انواع نیمه شفاف و یا مات و از لایه های كالسدونی است كه هر كدام به رنگهای مختلف تزئین شده و یا حتی همرنگ می باشند و یا به تناوب لایه هایی از اپال در میان آنها دیده می شود. عقیق هایی كه در گذشته از معادن آلمان استخراج می شدند دارای رنگ های قرمز صورتی و قهوای بوده و بین این لایه ها گاهی نیز نوارهای خاكستری رنگ دیده می شود. این معادن امروزه قابل استفاده نیستند. با توجه به نوع شكل و ساختار لایه های عقیق در تجارت و علم واژه های متفاوتی به عقیق داده اند.

عقیق درایران به وفوردراکثر کوه های ایران یافت می شود عقیق معمولا به سه رنگ سرخ وقرمز مایل به صورتی وسبز وسیاه است ولی استفاده از رنگ سرخ وصورتی آن بیش تر در بین ادیان پیش نهاد شده است عقیق همانطور که گفته شد به دوصورت مات وشفاف است اما من به شما پیش نهاد می کنم از نوع شفاف آن که امکان پلاستیکی بودنش کم است استفاده کنید عقیق معمولا می تواند برروی شیشه خط بندازد هنگامی که درمقابل نور خورشید قرار می گیرد آن طرف اش دیده می شود و به رنگ زرد درمی آید(هنگامی که عقیق سرخ را دربرابر نور خورشید قرار دهید به رنگ زرد یا نارنجی)در می آید معمولا باید به عقیق از دور برق بزند(دربرابر نور خورشید یا مهتابی) و فرد بتواند خود را درآن ببیند عقیق نباید ترکه داشته باشد وباید بدون ترک باشد وبهترین راه برای فهمیدن این که پلاستیکی یا شیشه ای است به صورت عملی: آن را بر روی سماور بگزارید(پیش نهاد می شود که حتی آتش بزنید چون عقیق نمی سوزد ودردماهای بالانیز مقاوم است)درصورتی که ذوب نشد یا جمع نشد یعنی اصل است.

خواص کلی عقیق

امام رضا (علیه السلام) می فرمایند: عقیق فقر و درویشی را برطرف می کند و در درست کردن عقیق نفاق را زایل می کند.

از امام جعفر صادق (علیه السلام) منقول است که هر کس انگشتر عقیق در دست داشته باشد، عاقبتش مقرون به خیر و نیکی است و عقیق در سفر مورث ایمنی است و هر کس انگشتر عقیق در دست بگیرد پریشان نشود.

حضرت محمد می فرماید عقیق سرخ دردست کنید تا از مقربان باشید.

روش استفاده

حضرت علی (ع) از حضرت محمد می پرسند:ای رسول خدا چه انگشتری دردست بکنم؟ می فرمایند: عقیق سرخ. می پرسند: درکدام دست؟ می فرمایند: دردست راست.

معقول است که عقیق را دردست راست ودرانگشت ثوابه (انگشت بعد از انگشت کوچک) بگزارند.

خواص سری:از بین برنده ترس، ایجاد خوش شانسی، بركت در رزق روزی، اعتماد به نفس، آرامش، تعادل، شادی و سلامتی، شجاعت، چشم زخم، محافظت در برابر حوادث

تقویت:اعصاب، دستگاه گوارش، ریه، استخوان، كمر، شنوایی، چشم ها

نگهداری:نگهداری از عقیق بسیار ساده است: شما می توانید آن را در هفته یک بار در آب جاری بشویید و یا معرض در اشعه خورشید قرار دهید.

والسلام
طبقه بندی و موضوع: علمی ، 
برچسب ها: نگهداری از عقیق، خواص عقیق، كارایی های عقیق، عقیق اصل، بهترین عقیق، بهترین انواع عقیق، انواع عقیق، تمامی اطلاعات درباره انگشتر عقیق، انگشتر عقیق اصل، تقویت اعصاب با عقیق، تقویت دستگاه گوارش با عقیق، بهترین انگشتر، انواع انگشتر، شناسه عقیق، تاریخ عقیق، روش استفاده از عقیق، روش نگهداری از عقیق، بهترین نوع عقیق، چه عقیقی اصل است؟، تاریخچه عقیق، تاریخچه سنگ عقیق، سنگ عقیق، مشخصات عقیق، تمامی مشخصات عقیق، خواص سری عقیق، خواص صری عقیق، رزق، واژه عقیق، واژه انگشتر عقیق، عقیق زرد، عقیق قرمز، عقیق سرخ، عقیق كبود، رگه های عقیق، اولین عقیق، عقیق سبز، عقیق مشكی، عقیق سیاه، انگشتر عقیق را در كدام دست بگزاریم؟، معدن عقیق، مكان عقیق،
نویسنده سید آرش حسینی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما از چه آنتی ویروسی استفاده می كنید؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
لوگوی دوستان
مكانی است كه درآن لوگوی وبلاگ ها و سایت هایی كه باما تبادل لوگو كرده اند قرار می گیرد.

تبادل لینك و لوگو
بسم الله الرحمن الرحیم

لطفا برای تبادل لوگو یا لینك با این دانشنامه به بخش
راهنمای پارسیان و پاسخ به سوالات متداول
رجوع كنید.

كد لوگوی ما در یك فایل 1 كیلو بایتی قرار دارد .كه در یك فایل نوت بد می باشد.
دانلود حداكثر 10 ثانیه طول خواهد كشید. دانلود كنید

لوگوی ما


دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار