تبلیغات
"دانشنامه عمومی پارسیان" - نگاهی کوتاه و جامع به مشكلات بسیار فایرفكس(محصول شركت موزیلا)
"دانشنامه عمومی پارسیان"
(آن چیز كه تو میخواهی، اینجاست!)
بسم الله الرحمن الرحیم

به دانشنامه عمومی پارسیان خوش آمدید.
دانشنامه عمومی پارسیان پاسخگوی احتیاجات شماست.

حد علم بی پایان است.پس، یادگیری اش بیش از حد نیاز، بیهوده و سهل انگاری در یادگیری اش، فرار از واقعیت است.
سید آرش حسینی
والسلام


توجه توجه توجه

"بسمه ای تعالی"

- بعضا دیده شده است كه بعضی از میهمان های این دانشنامه از بخش نظرات یك مطلب،
برای ارسال سوالات شخصی ویا غیر شخصی و یا علمی و یا برای انتقادات كلی مربوط به غیر از آن مطلب و یا برای خبر دادن مطلبی و یا درخواست تبادل لینك استفاده كرده اند!
برای اینگونه ارسال ها باید از بخش تماس با ما و یا ارسال پیام به ایمیل مدیر استفاده كنید.
خواهشمند است از قسمت نظرات و دیدگاه های یك مطلب برای ارسال دیدگاه ها و نظرات و انتقادات خود درباره همان مطلب استفاده كنید.
به سوالاتی كه در بخش نظرات مطرح می شود پاسخ داده نمی شود!

- لطفا برای جلوگیری از اتلاف وقت و تكراری نشدن سوالات، قبل از پرسیدن سوالات خود
"،اگر علمی و مربوط به یكی از موضوعات دانشنامه بود، اول در بین مطالب و با استفاده از جستجوی دانشنامه به دنبال آن بگردید و اگر پاسخ سوالتان را پیدا نكردید آنگاه سوال خود را در بخش تماس با ما مطرح كنید.
و اگر سوالات دیگری بود اول سوالات خود را در بخش ‹‹راهنمای پارسیان و پاسخ به سوالات متداول شما›› جستجو كنید و اگر آن جا نبود سپس سوال خود را مطرح فرمایید."باتشكر

سلام علیكم، شاید خیلی از شما مشكلات زیادی با فایرفكس داشته باشید، یا سوالاتی درباره این مرورگر دارید، یا اینكه می خواهید آن را مقایسه كنید و یا می خواهید از آن انتقاد كنید. یا به دنبال این می گردید كه ببینید آیا مرورگرتان رقیبی دارد؟


در این جا به تمامی سوالاتتان پاسخ داده می شود.

با ذكر صلوات به ادامه مطلب بروید............

بسم الله الرحمن الرحیم

نگاهی کوتاه و جامع به مشكلات بسیار فایرفكس

 عكس آرم و لوگوی فایرفكس

ارقام و آمار فایرفاکسی :

 

همان طور که مشاهده میکنید فایرفاکس به تدریج از سال 2005 تا سال 2008 مسیری صعودی را پیموده است و کاربرانش روز به روز اضافه میشود ولی تحقیقات نشان داده است که درحال حاضر مرورگری با نام کروم ساخت شرکت گوگل بسیاری از این کاربران را به سمت خودش کشانده است و به گونه ای میتوان گفت که کروم درحال حاضر از فایرفاکس پیشی گرفته است! البته امروزه تمامی شرق اروپار و تمامی آمریكاییان  در حال استفاده از اپرا هستند.

 

فایرفاکس برای لینوکس یا …؟

 

مشکل دیگری که فایرفاکس را درابتدا با چالشی بزرگ درگیر کرد ، این بود که فایرفاکس نخست برای لینوکس ساخته شده بود ولی بعد از مدتی تصمیم گرفت برای سیستم عامل های مختلف از جمله ویندوز آماده خدمت شود ، همین امر باعث شد که مدتی فایرفاکس و کاربرانش در سرگردانی باقی بمانند ولی به سرعت فایرفاکس این مشکل را به هر صورتی که بود برطرف کرد ، از عوامل اصلی این که فایرفاکس سریعا اقدام به این عمل کرد این بود که هر روز کاربران بیش تری را از دست میداد لذا سریعا شروع به حل این مشکل کرد .

 

اضافه شدن افزونه‌های پرتقاضا به فایرفاکس :

 

بسیار از کاربران خواهان اضافه شدن افزونه های پرطرفدار و کاربردی به فایرفاکس هستند ، درابتدا باید عرض کنم که افزونه یا همان پلاگین به فایرفاکس متصل میشوند و کار های مختلفی بنا بر نیاز کاربر انجام میدهند.

 

از نظر عوامل سازنده فایرفاکس اضافه کردن این افزونه ها باعث سنگینی نرم افزار شده و مغایر با شعار آن ها یعنی فایرفاکس سبک است ،البته بیشتر این افزونه‌ها و قابلیت‌های بسیار دیگر مستقیماً قابل بارگیری و نصب روی فایرفاکس‌اند ولی تمام کاربران خواهان این روش نصب نیستند، و ترجیح می‌دهند تمام این قابلیت‌ها را در کنار نرم‌افزار اصلی داشته‌باشند.

 

در حال حاظر هزاران افزونه برای فایرفاکس ساخته و طراحی شده است که اگر تنها نیمی از آن ها به فایرفاکس افزوده شوند حجم آن را بسیار افزایش میدهند و به نظر منتقی میرسد که عوامل فایرفاکس این خواسته کاربران را رد کنند و با آن موافق نباشند .

 

 

فایرفاکس پردازنده را داغ می کند:

 

بسیاری از کاربرانی که از فایرفاکس استفاده میکنند مدعی هستند که فایرفاکس پردازنده را به شدت داغ میکند خصوصا در رایانه های همراه . البته به نظر میرسد این عامل درست است و فایرفاکس روی پردازنده تاثیر نسبتا زیادی میگذارد و به شدت پردازنده را درگیر میکند . عوامل سازنده این مشکل را پذیرفته اند و در حال حل این مشکل در نسخه های جدید و به روز شده ی آن هستند ولی با این حال باز هم مشاهده میشود که فایرفاکس روی پردازنده ها خصوصا رایانه های همراه تاثیر می گذارد.

 

فایرفاکس 4 یا 3,6 ؟

 

کاربران فایرفاکسی به نوعی سرگردان و حیران از آن هستند که از نسخه 4 فایرفاکس استفاده کنند یا 3,6 . البته در حال حاضر بیش تر کاربران فایرفاکس از نسخه 3,6 استفاده میکنند و بر این باورند که نسخه 4 این مرورگر آن چنان که باید باشد نیست .

 

من روی رایانه ام هر دو نسخه را نصب کرده ام ولی ترجیها از نسخه 3,6 آن استفاده میکنم و برای خودم دلایلی نیز دارم از جمله اینکه فایرفاکس 3,6 از بسیاری پلاگین ها و افزونه ها و یا اد آن ها پشتیبانی خوب و قویی میکند در حالی که این مشکل در فایرفاکس 4 به شدت باعث شده که کاربران از این نسخه آن طور که باید استقبال نکنند .

 

البته باید این را هم یاد آور شد که فایرفاکس چهار نسخه آزمایشی است و هنوز به طور رسمی وارد عرصه مرورگر ها نشده است.

 

فایرفاکس کم می آورد :

 

از جمله مشکلات فایرفاکس میتوان به کم آوردن یا همان هنگ کردن فایرفاکس اشاره کرد.

 

به طور مثال اگر حافظه آن یا همان هیستوری در فایرفاکس زیاد شود، شروع هنگ کردن و گاها باز نشدن فایرفاکس و یا سایت ها می کند.

 

اگر شما لیستی از سایت هایی که حرف اولشان به طور مثال ت شروع شود خواهید دید وقتی در مرورگرتان در قسمت وارد کردن آدرس وب سایت نواری کشویی باز خواهد شد و تمام سایت هایی که تا کنون مشاهده کرده اید و در آن ها حرف ت وجود دارد به نمایش درمی آیند تا شما سریع تر وب سایت خود را انتخاب کنید ، در مرورگر فایرفاکس این مشکل وجود دارد که اگر این لیست تعداد زیادی را در خود جای دهد به یک باره هنگ میکند و اصلا آن سایت را باز نمی کند.

 

ممکن است بگویید که این مشکل مربوط به پردازنده های ضعیف است ولی باید عرض کنم که این مشکل هیچ ربطی به پردازنده و دیگر اجزای رایانه ندارد و فقط مربوط به خود فایرفاکس است ، در نسخه های بروز شده ی این نرم افزار تا حد مطلوبی این مشکل برطرف شده است.

 

پلاگین فلش در فایرفاکس مشکل آفرین میشود!؟ :

 

از جمله مشکلات مهم و همیشگی کاربران فایرفاکس دسترسی به پلاگین فلش و اینکه اصلا فایرفاکس آن را پشتیبانی میکند یا نه بوده است. در حال حاضر بسیاری از وب سایت ها و بازی های تحت وب یا حتی ویدیو ها با فرمت فلش در اینترنت عرضه می شوند که این امر باعث شده که فایرفاکس دچار مشکلی جدی شود.

 

پلاگین فلش ربطی به خود فایرفاکس ندارد و ساخت شرکت (ادوبی) میباشد که باید به صورت جداگانه دانلود و روی فایراکس نصب شود ولی از آن جا که فایرفاکس برای نمایش فلش به این افزونه احتیاج دارد باید با این مشکل روبه رو شود و آن را حل کند.

 

در نسخه های بروز شده ی آن مشکل تقریبا به صورت کامل حل شده و کاربران را راضی نگه داشته است.

 

در پایان :

 

فایرفاکس با وجود مشکلاتی که دارد ولی باز هم کاربرانش از آن استفاده می کنند و از آن راضی هستند .

 

به نظر میرسد اصلی ترین رقیب فایرفاکس، مرورگر کروم است که به شدت با فایرفاکس رقابت می کند.شركت اپرا در زیر زمین این رقابت به هردو می خندد و هر روز به طور مخفیانه ای امكانات جدیدی را به خود اضافه می كنند و فایرفكس و كروم آن را نمی بینند و اپرا را دست كم می گیرند.

 

فایرفاکس اگر می خواهد باقی بماند و کاربرانش را حفظ کند باید مشکلات را برطرف کند و ایده های بهتری را نیز در دست اجرا بگذارد.

 

فایرفاکس از محبوب ترین مرورگر های شناخته شده در عرصه مرورگر های وب است و این شانس نصیب هر مروگری نمی شود.

والسلام
طبقه بندی و موضوع: اینترنتی ، 
برچسب ها: مشكلات فایرفكس، مشكلات موزیلا، عیوب فایرفكس، عیوب مرورگر فایرفكس، ایرادات فایرفكس، سرعت فایرفكس، قدرت فایرفكس، فایرفكس چیست، رقیبان فایرفكس، مقایسه فایرفكس با گوگل كروم، مقایسه فایرفكس با مرورگر اپرا، مقایسه فایرفكس با اپرا، عیب های فایرفكس، ایرادات مرورگر فایرفكس، مشكل فایرفكس چیست، بزرگتری مرورگر، مشهور ترین مرورگر، فایرفكس و لینوكس، مشكلات فایرفكس چیست، چرا فایرفكس كم می آورد؟، چه مرورگری بهتر است، فایرفكس بهتر است یا اپرا؟،
نویسنده سید آرش حسینی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما از چه آنتی ویروسی استفاده می كنید؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
لوگوی دوستان
مكانی است كه درآن لوگوی وبلاگ ها و سایت هایی كه باما تبادل لوگو كرده اند قرار می گیرد.

تبادل لینك و لوگو
بسم الله الرحمن الرحیم

لطفا برای تبادل لوگو یا لینك با این دانشنامه به بخش
راهنمای پارسیان و پاسخ به سوالات متداول
رجوع كنید.

كد لوگوی ما در یك فایل 1 كیلو بایتی قرار دارد .كه در یك فایل نوت بد می باشد.
دانلود حداكثر 10 ثانیه طول خواهد كشید. دانلود كنید

لوگوی ما


دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار